top of page

Priešgaisrinė signalizacija

Tai signalizacijos sistema skirta gaisro aptikimui ir pavojaus signalo perdavimui. Apie gaisro pavojų Priešgaisrinės signalizacijos sistema praneša garso ir šviesos signalais bei ryšio kanalais. Priešgaisrinės signalizacijos sistemos tipai – tai  konvencinės priešgaisrinės sistemos ir adresinės  gaisro sistemos. Priešgaisrinės signalizacijos sistemas sudaro šie įrenginiai:

PRIEŠGAISRINĖS CENTRALĖS 
Priešgaisrinės signalizacijos sistemose naudojamos konvencinės ir adresinės centralės. Konvencinė priešgaisrinė signalizacijos centralė praneša apie gaisro židinį priešgaisrinės signalizacijos spindulio tikslumu. Adresinė priešgaisrinės signalizacijos centralė praneša apie gaisro židinį priešgaisrinės signalizacijos daviklio tikslumu. 

GAISRO DAVIKLIAI
Priešgaisriniai davikliai – tai prietaisai, kurie reaguoja į aplinkos parametrų pasikeitimą, sukeltą gaisro. Perduoda atsako į šį pasikeitimą signalą, į priešgaisrinės signalizacijos centralę. Naudojami įvairūs priešgaisrinės signalizacijos davikliai:

TEMPERATŪRINIAI DAVIKLIAI
Gaisro davikliai arba šiluminiai gaisro davikliai – tai davikliai, kurie reaguoja į aplinkos temperatūros pasiketimus.
Dūminiai gaisro davikliai arba optiniai gaisro davikliai - tai priešgaisriniai davikliai, kurie reaguoja į dūmų atsiradimą aplinkoje.

 

LIEPSNOS DAVIKLIAI
Tai davikliai, kurie reaguoja į liepsnos atsiradimą aplinkoje.

OPTINIAI DŪMŲ BARJERAI
Sudaryti iš siųstuvo, spinduliuojančio IR šviesos spindulį ir į jį nukreipto imtuvo, matuojančio IR spindulių intensyvumą. Kai patalpoje atsiranda dūmų, šviesos intensyvumas, patenkantis į linijinio gaisro daviklio imtuvą sumažėja ir linijinis gaisro daviklis išduoda aliarmo signalą.   

Gaisro davikliai sprogioms patalpoms - tai specialūs gaisro davikliai skirti naudoti sprogioje aplinkoje.

Gaisro davikliai jūrinėmis sąlygomis - tai specialūs gaisro davikliai skirti naudoti laivuose.

Pateikti užklausą >>>
 

Inim priešgaisrinė signalizacija
bottom of page